На кафедрі географії та методики її навчання у дистанційному режимі з використанням платформи ZOOM відбувся захист результатів проходження виробничої практики зі спеціальності студентами другого курсу освітнього рівня «магістр» спеціальностей 103 «Науки про Землю» та 106 «Географія», яка проходила у змішаній формі, тобто програма практики виконувалася як у дистанційному режимі, так і в польових умовах на об’єктах спостережень. Захист приймала комісія у складі доцентів кафедри географії та методики її навчання – Віри Смирнової, Ольги Киналь та Вячеслава Єрмакова.
Виробнича практика зі спеціальності студентів груп НЗ-64 та Г-65 проходила з 05.10.2020 р. до 30.10.2020 р. на базі Полтавського обласного центру з гідрометеорології під керівництвом його провідного фахівця-гідролога, кандидата географічних наук і за сумісництвом доцента кафедри географії та методики її навчання Віри Смирнової. Студенти-практиканти ознайомилися із державною системою спостереження гідрометслужби, її структурою та функціями; ознайомилися з розташуванням гідропостів у Полтавській області та зі специфікою роботи працівників обласного центру з гідрометеорології; відвідували відповідні пункти спостереження (агрометеостанцію та гідропост на р. Ворскла); проводили вимірювання параметрів гідрологічних об’єктів.
Також студенти прийняли участь у роботі он-лайн семінарів для спеціалістів гідрофізиків і гідрохіміків з методики проведення гідрометеорологічного моніторингу, відбору та аналізу проб води. Індивідуальними дослідженнями було охоплено широку тематику від аналізу структури і функцій системи державної гідрометеослужби, методики гідрологічних спостережень до вивчення небезпечних гідрологічних явищ та картографування зон їх поширення на території Полтавської області. Становить інтерес проведений під час практики аналіз офіційних запитів до Полтавського обласного центру з гідрометеорології з боку різних організацій та установ.
За результатами захисту студенти продемонстрували сумлінне і відповідальне ставлення до виконання програми практики, обов’язків працівників-практикантів, продемонстрували володіння теоретичним матеріалом та практичними навичками роботи. Було високо оцінено значення виробничої практики в емоційному плані, можливостей самореалізації, отримання нових знань, умінь і навичок та працевлаштування за майбутньою спеціальністю.