3 червня 2022 року для студентів спеціальностей 014.07 Середня освіта (Географія), 103 Науки про Землю, 242 Туризм було проведено практичне заняття по проведенню досліджень м. Полтави та області засобами географічних інформаційних систем (ГІС) і дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Вміння працювати з такими засобами – важливий компонент професійної підготовки фахівців, які досліджують природні та суспільно-географічні процеси, працюють в галузі туристичного бізнесу. ГІС – це засіб для обробки просторової інформації, аналізу даних, розробки картографічних моделей.
Спікером заняття виступив Глухота Віталій Олександрович – аспірант кафедри географії, методики її навчання та туризму, вчитель географії Полтавського ліцею імені А. С. Макаренка, керівник гуртка «Наукові дослідження в галузі географії» Полтавського відділення МАН України. Він продемонстрував можливості серверу Google Earth Pro, супутникових знімків у сучасних дослідженнях природних процесів, розробки туристичних маршрутів. На прикладі розбудови м. Полтави була створена карта динаміки розвитку територій міста за останні 100 років.
Використання ресурсу EO browser для студентів є корисним для обробки геоданих, до прикладу, складу і якості повітря в певних регіонах. Саме зараз студенти всіх спеціальностей проходять навчальні практики, в яких розробка карт територій досліджень, прокладання маршрутів є обов’язковим завданням.
Під час практичного заняття Віталій Олександрович поділився результатами власних дистанційних досліджень, наприклад за залишками лінійних насипів, було розроблено карту неіснуючих залізниць Полтавщини. Проведене заняття розширило можливості студентів щодо збору та аналізу геоданих, застосування сучасних методів їхньої обробки.
Дякуємо випускнику кафедри Віталію Олександровичу Глухоті за змістовну і корисну зустріч!