З 29 травня по 11 червня тривала гідрометеорологічна практика в студентів групи НЗ-46 спеціальності 103 Науки про Землю під керівництвом кандидата географічних наук Вячеслава Єрмакова, асистента Сергія Сарнавського та спеціаліста гідролога Олександра Риндюка.

На першому етапі головним завданням практики стали гідрологічні дослідження малих річок міста Полтави. За цей час студенти побували на річках трьох басейнів в межах Полтави – Полузір’я, Вільшаної та Ворскли.Зокрема студенти відвідали джерело Марусі Чурай – один із витоків знаменитої з історичної точки зору річки Лтави, яка на сьогодні є каналізованою. Досліджено малі праві притоки Ворскли, ширина водної поверхні деяких із них менше метра та її легко можна переступити.Загалом досліджено 13 річок та струмків Полтави та околиць – Гожулівського Полузір’я, Говтвянчика, Пушкарівської балки, Вільшаної, Горбанівського струмка, Тарапуньки з притоками, Рогізної (Панянки), Чорної, Чорненької, Кобищанки, Очеретянки, Ворскли та Лтави (Полтавки).

Зроблено проміри глибини та прозорості на 7 ставках міста – Гожулівському, Лавчанському, Пушкарівських, Баронівських, Нижньомлинських та ставках в межах ботанічного саду.

Студенти підтвердили набуті знання з курсу основ гідрології, ознайомились з роботою гідрологічних приладів, побували в усіх куточках нашого міста та околиць. Отримані дані для подальших досліджень витрат води на досліджуваних гідрологічних об’єктах, відзначили досить сильне антропогенне навантаження на поверхневі води міста та незадовільний екологічний стан більшості із них!

В межах другого тижня основний аспект практики полягав у метеорологічних спостереженнях за станом погоди міста Полтави, визначення мікрокліматичних розбіжностей різних типів поверхні в межах міста та ознайомлення з процесом гідрологічних лабораторних досліджень.

За цей час студенти групи НЗ-46 під керівництвом Вячеслава Єрмакова, Сергія Сарнавського та Олександра Риндюка відвідали та ознайомились з роботою метеостанції міста Полтави. Висловлюємо велику подяку завідувачці сектору метеорологічних спостережень Полтавського обласного центру гідрометеорології в особі пані Ольги Штитової, яка провела детальну екскурсію територією метеостанції Полтави, ознайомила студентів з особливостями роботи метеорологічних приладів та специфікою роботи метеорологів.

Також студенти відвідали лабораторію спостереження забруднення повітря при Полтавському гідрометеорологічному центрі, де фахівець-гідролог Олександр Риндюк ознайомив студентів зі своєю роботою та показав на практиці лабораторні дослідження проб води на вміст кисню. Висловлюємо подяку нашому колезі за таку можливість!

Студенти та керівники практики за час практики були вражені красою природи та багатством біорізноманіття водних об’єктів міста. Практика поєднала перевірку вже набутих знань з основ гідрології, метеорології, кліматології з відпочинком та захопленням красою природи рідної Полтави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *