3 листопада 2023 року з нагоди 100-річчя від оголошення Парасоцького урочища заповідником другого рангу Комунальна установа природно-заповідного фонду регіональний ландшафтний парк «Диканський» організувала науково-краєзнавчу експедицію до цієї пам’ятки природи. В експедиції взяло участь широке коло фахівців: представники Департаменту екології та природних ресурсів ОВА, науковці, викладачі закладів вищої освіти Полтави та Харкова, представники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Диканського історико-краєзнавчого музею імені Д. М. Гармаша, Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Полтавської обласної організації Українського товариства охорони природи, філії «Полтавське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка на заході представляли викладачі Віктор Закалюжний та Євгеній Копилець.

У ході експедиції дослідники дізналися важливі факти з історії урочища та прилеглої території, ознайомилися з поширеними у ньому рослинами, грибами, лишайниками, зафіксували сліди життєдіяльності низки представників місцевої фауни. Як наголосила директорка РЛП «Диканський» Ірина Черкаська, Парасоцький ліс має величезне значення як банк генофонду типового для широколистяних лісів біорізноманіття.

Також дослідники відвідали єдину на Полтавщині доступну для огляду печерну пам’ятку культового призначення – рештки келій ченців-відлюдників, які датуються ХVI – XVII  ст. Підбиваючи підсумки, учасники заходу відзначили, що експедиція збагатила їх новими матеріалами та стимулювала роботу з підготовки науково-краєзнавчих публікацій, найґрунтовнішою з яких стане монографія відповідної тематики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *