29 жовтня відбулася онлайн-зустріч викладачів і здобувачів освітніх програм кафедри географії, методики її навчання та туризму і кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології ПНПУ імені В. Г. Короленка з президентом асоціації природоохоронних територій України, заслуженим природоохоронцем України Стеценком Миколою Пилиповичем. У заході на партнерських засадах активну участь прийняли здобувачі й викладачі кафедри географії, геодезії та землеустрою Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Майбутні географи, екологи та організатори туризму були захопленні розповіддю про цікаві факти щодо історії формування природоохоронної справи в Україні від найдавніших часів до сьогодення. Особливу увагу Микола Пилипович приділив становленню об’єктів ПЗФ часів незалежної України, ініціатором заснування більшості з яких виступав він сам разом з колегами.

Детальна розповідь про унікальні природні об’єкти України, які сьогодні перебувають у сфері захисту та охорони, а саме про біосферні заповідники – Асканія Нова, Карпатський, Чорнобильський та Шацький і Азово-Сиваський національні парки, змусили усіх присутніх відчути власну відповідальність за їх збереження.

Микола Пилипович відзначив, що не міг би працювати у сфері природоохоронної справи України, якби не любив природу України, яка є дуже багатою та різноманітною. В Україні є унікальні ландшафти як, наприклад, нерозорані степові ділянки Асканії Нової, або унікальні рослинні комплекси – «Долини нарцисів» на Закарпатті. Багата Україна і на видове різноманіття тваринного світу, автор в цьому контексті приділив увагу пташиним колоніям коси Бирючий острів на азовському узбережжі. В своїй розповіді Микола Пилипович не одноразово згадував вчення про біосферу Володимира Вернадського, що природу України слід оберігати та зберегти для майбутніх поколінь. Як зазначив М. П. Стеценко: «Природу потрібно охороняти не від людей, а для людей!»

З великим болем говорив наш гість про загострення екологічної ситуації у зв’язку із воєнною агресією росії, яка призводить до екоциду і руйнації досягнень часів «природоохоронного ренесансу» першого десятиліття після отримання незалежності України.

Учасники онлайн зустрічі щиро вдячні Стеценку Миколі Пилиповичу за змістовну та надихаючу щиру розповідь про його професійний шлях та здобутки у природоохоронній справі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *